Tabor College releases Deans List for fall semester


Highest honors

Seniors: Christopher Adrian, Buhler; Scott Adrian, Buhler; Andrew Brubacher, Hillsboro; Dana Champlin, Concordia; Jonathan Denning, Hillsboro; Chelsea Donohue, St. Louis, Mo.; Sarah Fogle, Concordia; Aaron Friesen, Wichita; Dustin Friesen, Amherst, N.Y.; Aaron Gallaway, Stockton; Heidi Glanzer, Abilene; Stacy Gramza, Hillsboro; Jonathan Grundman, Maize; Emily Hasty, Ashland; Silas Hibbs, Hays; Tiffany Johnson, Andover; Kelli Just, Hillsboro; Michelle Martin, Wichita; Aaron Miller, Hillsboro; Cheri Miller, Hutchinson; Melissa Nickel, Ulysses; Bethany Peterson, Abilene; Nathaniel Porter, Fredonia; Joanna Pyle, McPherson; Keresa Stepanek, Hillsboro; Holly Still, Buena Vista, Colo.; Andrew Toews, Hesston; Julie Wallace, Newton; Kirsten Watson, Quanah, Texas; Amber Wiens, Topeka; LynAnne Wiest, Kingsburg, Calif.; Breanna Wray, Walsh Colo.; Jamie Yoder, Kingman.

Juniors: Meghann Eblen, Leavenworth; Craig Fast, Frazer, Mont.; Benjamin Friesen, Guthrie, Okla.; Jenny Gaskell, Horton; Janene Goertzen, Henderson, Neb.; Linzy Goss, McPherson; Kelli Kopper, Cimarron; Leah Kopper, Garden City; Carly Kroeker, Henderson, Neb.; Mario Nava, Peabody; Jana Peyton, Ord, Neb.; Crystal Prieb, Hesston; Janae Rempel, Meade; Ginger Richardson, Simla, Colo.; Elizabeth Romero, Cimarron, N.M.; Marisa Ruhter, Newton; Heather Stepanek, Hillsboro; Jera Teselle, Downs; Orson Thomas, Beaton St. David’s, Grenada; Rachel Unger, Ferndale, Wash.; Erin Vance, Concordia; Brandon Voth, Lynden, Wash.; Danae Warkentin, Corn, Okla.; Margaret Weinman, Wichita; Andrew Wiens, Topeka.

Sophomores: Richard Johnson, Hillsboro; Kyle Kroeker, Hillsboro; Andrea Kuntz, Abilene; Kayla Vix, Maize.

Freshmen: Jacob Allee, Hillsboro; Heather Deckert, Minot, N.D.; Graham Faul, Martin, N.D.; Troy Frick, Durham; Stephanie Friesen, Wichita; William Friesen, Meade; Eric Funk, Littleton, Colo.; Jordan Funk, Wichita; Mary Goering, Newton; Lisa Hall, McPherson; Allison Isaac, Visalia Calif.; Erika Lacy, St. Francis; Tanner Lacy, St. Francis; Andrew Pankratz, Abilene; Jenae Pauls, Inman; Elissa Richert, Hillsboro; Naomi Toews, Hesston; Julie Wiens, Fresno, Calif.; Stephanie Wiens, Fresno, Calif.

High honors

Seniors: Sarah Baffa, Olathe; Ashley Balzer, Inman; Laurel Delamater, Bakersfield, Calif.; Katie Fast, Hillsboro; Samuel Flaming, Weatherford, Okla.; Caleb Good, Peabody; Micah Grafton, Wichita; John Gramza, Hillsboro; Zachary Helgesen, Reedley, Calif.; Elise Hiebert, Bakersfield, Calif.; Kelsey Hiebert, North Newton; Mary Kliewer, Newton; Shinsuke Kosugi, Tokyo, Japan; Caleb Marsh, Hillsboro; Shane Miller, Hutchinson; Emily Railsback, Hillsboro, Kan ; Jonathan Ramos, Crestview, Fla.

Juniors: Audra Atwell, Delphos; Emily Dick, Kingman; Cassondra Huxman, Moundridge; Melissa Jimenez, Fresno, Calif.; Cheri Mount, Ellsworth; Megan Peters, Shafter, Calif.; Danelle Thieszen, Henderson, Neb.; Thomas VanWart, Hillsboro; Briana Willems, Sedgwick.

Sophomores: Andrea Batista, Dexter, N.M.; Ashley Cohlmia, Wichita; Dustin Eagleburger, Enterprise; Manissa Hull, Solomon; Jessica Kelly, Hillsboro; Justin Moore, Hillsboro; Brent Nelsen, Peyton, Colo.; Christopher Youngdale, Escondido, Calif.

Freshmen: Michael Adamyk, McPherson; Steven Brown, Hillsboro; Katharina Chlumsky, Wichita; Darren Enns, Hillsboro; Stephanie Entz, Whitewater; David Heitmeyer, Andover; Jessica Perrault, Westminster, Colo.;.; Tessa Siebert, Henderson, Neb.; Megan Souter, Fairview, Okla.

Honors

Seniors: David Campbell, Wichita; Matthew Fox, Council Grove; Shayley Garcia, Limon, Colo.; Nicholas Glanzer, Abilene; Kimberly Kroupa, Marion; Julie Pagenkopf, Arma; John Mark Phelps, Elk City, Okla.; Jason Reiswig, Wichita; Rachel Suderman Tulsa, Okla.

Juniors: Darrin Fisher, Englewood, Colo.; Chad Gayer, McPherson; Emily Heizelman, Buhler; Eric LiCalsi, Madera, Calif.; Anthony Loewen, Huron, S.D.; Heidi McCarthy, Liberal; Emily Olson, Newton; Stephanie Regrut, Centennial, Colo.; Zachary Remboldt, Topeka; Victor Rogers, Hillsboro; Daniel Sigley, Cheney, Wash.; Amanda Wann, Lindsborg; Ryan Watson, Quanah, Texas; Estelle Wichert, Buhler.

Sophomores: Ciara Cox, Hillsboro; Kory Faul, Chandler, Texas; Steven Gramza, Olathe; Erin Runge, Newton; Amy Schmidt, Corn, Okla.; Jenny Soulias, San Marcos, Calif.

Freshmen: Ryan Boucher, Wichita; Abigail Claassen, Whitewater; Jordon Crosson, Minneapolis; Neil Isaac, Meade; Scott Latimer, Wichita; Megan McCarty, Hillsboro; Corina Neufeld, Denver, Colo.; Andrew Rails, Hutchinson; Sarah Ratzlaff, Pottsville, Ark.; Tyler Suderman, Hillsboro; Jacob Tippin, Hillsboro; Rachel Welch, Bakersfield, Calif.; Isela Welz, Shafter, Calif.


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.